ALANTAN PLUS MAŚĆ 30 G

Alantan plusOpis produktu

Producent: Unia

Skład: 100 g preparatu zawiera: Alantoina 2,0g D-pantenol 5,0g

Postać: maść

Wskazania: Leczenie różnego rodzaju ran, jak: otarcia, niewielkie skaleczenia i pęknięcia, Leczenie oparzeń słonecznych oraz po radioterapii i fototerapii,  Pielęgnacja sutków w trakcie karmienia piersią;  Zapobieganie odparzeniom u niemowląt; Pielęgnacja skóry podrażnionej i wysuszonej; Nadmierne rogowacenie skóry dłoni i stóp;  Wspomagająco w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku alergicznym, zapaleniu błony śluzowej nosa i owrzodzeniach podudzi; Preparat jest skuteczny w terapii skojarzonej z kortykosterydami w wielu dermatozach zapalnych.

Działanie: Działanie preparatu wynika z obecności dwóch składników: alantoiny i D-pantenolu. Alantoina wywiera działanie przeciwzapalne, ściągające, łagodzące, keratolityczne oraz pobudzające ziarninowanie naskórka. D-pantenol reguluje gospodarkę wodną skóry nadając jej jędrność i elastyczność.

Stosowanie: zewnetrznie

Preparat nanosi się kilka razy dziennie na skórę chorobowo zmienioną. W pielęgnacji skóry niemowląt stosować przy każdej zmianie pieluszek.

Przeciwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.

W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: ALANTAN PLUS MAŚĆ 30 G, Apteka Internetowa