CALCIUM C POMARAŃCZA X 16 TABL MUSUJĄCYCH (POLFA ŁÓDŹ)

CalciumOpis produktu

Skład: 1 tabl. musująca zawiera 1,55 g laktoglukonianu wapnia (co odpowiada 200 mg wapnia) i 200 mg kwasu askorbowego.

Wskazania: Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamania kości), przeziębienia, wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych, stanów zapalnych.

Działanie: Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych enzymów, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Laktoglukonian wapnia jest jednym z najlepiej przyswajalnych przez organizm organicznych związków wapnia. Witamina C wspomaga procesy obronne organizmu i działa uszczelniająco na śródbłonki naczyń. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia i witaminy C w organizmie, prowadzi do zmniejszenia obrzęków i odczynów alergicznych oraz zwiększa odporność organizmu.

Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka 3 razy dziennie (po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w 0,5 szklanki wody).

Możliwe skutki uboczne: Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Informacje dodatkowe
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.

Źródło: CALCIUM C POMARAŃCZA X 16 TABL MUSUJĄCYCH , Apteka Internetowa