COLDREX MAXGRIP X 10 SASZETEK

ColdrexOpis produktu

Skład: 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny , 40 mg kwasu askorbowego

Wskazania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegaje z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok.

Działanie: Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu  przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (paracetamol w maksymalnej dawce), obkurczajacym naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, zmniejszającym przekrwienie, udrożniającym nos i zatoki – (fenylefryna) i  uzupełniającym niedobory witaminy C (kwas askorbowy).

Dawkowanie: doustnie, Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dolać zimnej wody lub dosłodzić
DOROŚLI: 1 saszetka co 4-6 godzin (max 4 saszetki na dobę)
DZIECI: nie stosować poniżej 12 rż, powyżej 12 rż dawkowanie jak u dorosłych

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej – preparatu Coldrex MaxGrip nie należy stosować dłużej niż siedem dni.

Stosowanie u kobiet w ciąży: TYLKO po konsulatcji z lekarzem.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu, oraz w przypadku niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, chorób serca. Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne  oraz u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Źródło: COLDREX MAXGRIP X 10 SASZETEK, Apteka Internetowa