CONTROLOC CONTROL 20 MG X 14 TABL

ControlocOpis produktu

Skład: Controloc Control to lek zawierający substancję czynną pantoprazol. Preparat jest dostępny w postaci żółtych, owalnych tabletek dojelitowych (20 mg). Określenie „dojelitowe” oznacza, że tabletki opuszczają żołądek nienaruszone i przechodzą dalej do jelita. Zabezpiecza to substancję czynną przed zniszczeniem pod wpływem kwasu żołądkowego. Preparat Controloc Control jest podobny do leku referencyjnego o nazwie Controloc, który jest już zarejestrowany w Unii Europejskiej (UE).

Wskazania: Controloc Control zmniejsza ilość kwasu w żołądku. Controloc Control może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawów. W celu uzyskania pełnego ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2-3 kolejne dni.

Działanie: Substancją czynną leku Controloc Control jest pantoprazol, który blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku. Controlok Control może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową (takie jak zgaga, kwaśne odbijanie) już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawów. W celu uzyskania pełnego ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2-3 kolejne dni.

Stosowanie: Zalecana dawka preparatu Controloc Control to jedna tabletka raz na dobę do ustąpienia objawów. W celu uzyskania złagodzenia objawów konieczne może okazać się stosowanie leku przez kolejne dwa-trzy dni. Jeśli objawy nie ustąpią po dwóch tygodniach stałego stosowania leku, pacjent powinien zgłosić się do lekarza. Pacjent nie powinien zażywać leku bez konsultacji z lekarzem przez okres dłuższy niż cztery tygodnie.Tabletki należy połknąć w całości, popijając płynem, przed posiłkiem; tabletek nie należy żuć ani rozgryzać.

Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu Controloc Control u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Źródło: CONTROLOC CONTROL 20 MG X 14 TABL, Apteka Internetowa