ESPUMISAN 40 MG X 25 KAPS

EspumisanOpis produktu

Skład: Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu.

Wskazania:

  • Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych
  • Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym
  • W zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.


Działanie: Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Dawkowanie:
Dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka maksymalna dla dorosłych wynosi 6 kaps.
W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie – 2 kaps. wieczorem lub 2 ml kropli 3 razy dziennie oraz rano w dniu badania – 2 kaps. lub 2 ml kropli.
Jako dodatek do zawiesiny środka kontrastującego: 4-8 ml na 1000 ml środka cieniującego stosowanego podczas badania z podwójnym kontrastem.
W przypadku zatrucia środkami powierzchniowo czynnymi, w zależności od ciężkości zatrucia, dzieci: 2,5-10 ml, dorośli: 10-20 ml. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.

Źródło: ESPUMISAN 40 MG X 25 KAPS, Apteka Internetowa