O bezpieczeństwie dokumentów – czyli: urządzając biuro, pamiętajmy o niszczarce.

Bezpieczeństwo dokumentówW zdecydowanej większości biur, firm usługowych i sklepów codziennie wytwarzane są dziesiątki stron dokumentów i innych wydruków. Część z nich trafia do rąk klientów, część – musi być archiwizowana i przechowywana wraz z całą dokumentacją. Część jednak ląduje w niszczarce.

Zastosowanie niszczarek do dokumentów to najskuteczniejszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa np. wydrukom z błędnie wprowadzonymi lub niekompletnymi danymi. Wewnątrz niszczarki znajdują się nożyki, które tną dokument na cienkie paski, uniemożliwiające jego ponowne złożenie i odczytanie. Czy naprawdę zastosowanie niszczarki biurowej jest niezbędne? Zdecydowanie tak – i to z kilku powodów.

Po pierwsze – w wielu dokumentach i innych wydrukach znajdują się informacje wrażliwe, dotyczące zarówno samej firmy, jak i jej klientów. Ze względu na tajemnicę handlową nie powinny one trafiać w niepowołane ręce. Po drugie – obowiązek dbania o poufność danych nakłada na firmy m.in.. ustawa o ochronie danych osobowych. Jeśli błędnie wystawiony dokument trafi do niszczarki już w obecności klienta, zyska on większe zaufanie do firmy, a sama firma będzie miała pewność, że należycie zadbała o ochronę poufnych informacji.

Źródło: http://ebiuromax.pl/category/niszczarki-do-papieru, niszczarki opus