ORINOKO BAND OPASKA 1 SZT

BandOpis produktu

Wskazania i działanie: ORINOKO BAND – silikonowa opaska uwalniająca naturalny olejek eteryczny, stosowana w celu zapobiegania i ochrony przed ukąszeniami owadów: komarów, meszek. Skuteczna ochrona osób wrażliwych na ukąszenia owadów oraz do stosowania w celu zapobiegania chorobom przenoszonym przez komary i mieszki. Nie zawiera DEET i innych składników owadobójczych. Działa efektywnie nawet do 7 dni. Mechanizm działania polega na wydzielaniu zapachu olejku citronelli, którego unikają uciążliwe owady. Dzięki temu opaska odstrasza te owady poprzez zmianę kierunku ich lotu, czy przemieszczania się, w wyniku czego nie dochodzi do ukąszeń.


Olejek citronela nie zabija owadów, tworzy naturalną barierę i zniechęca owady do przebywania w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka. Poprzez skuteczne odstraszanie owadów używanie opaski eliminuje konieczność powtarzającego się smarowania, pryskania czy stosowania innych typowych środków odstraszających. Dzięki zastosowaniu naturalnego składnika, opaska może być używana przez dzieci. Praktyczna i łatwa w użyciu. Wodoodporna i bezpieczna dla środowiska.

Sposób użycia: Opaskę wyjąć z opakowania zabezpieczającego. Założyć na nadgarsteklub kostkę, lub przymocować w pobliżu miejsca, gdzie owady mogą łatwo dotrzeć, np. do ubrania, wózka lub łóżka. Po skończonym użytkowaniu, można ją włożyć z powrotem do opakowania, aby starczyła na dłużej. Stosować zawsze kiedy wymaga tego sytuacja, kiedy owady atakują ciało: podczas przebywania na świeżym powietrzu,w ogrodzie, podczas wycieczek, wędkowania, przejażdżek konnych. Stosować w miarę potrzeb. Tylko do użytku zewnętrznego.

Źródło: ORINOKO BAND OPASKA 1 SZT, Apteka Internetowa