RAPHACHOLIN C X 30 DRAŻ

RapacholinOpis produktu

Postać: Drażetki

Skład:1 tabl. zawiera 150mg wyciągu suchego z czarnej rzodkwi i węglem leczniczym oraz 47 mg wyciągu suchego z korzenia karczocha, 40 mg kwasu dehydrocholowego i 15mg olejku miętowego.

Wskazania: Niewydolność wątroby, atonia pęcherzyka żółciowego, niestrawność i dolegliwości trawienne (bóle brzucha, nudności, odbijania wzdęcia), zaparcia nawykowe lub przewlekłe.


Działanie:
Preparat o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym stosowany w zaburzeniach trawiennych (wzdęcia, zaparcia) oraz w stanach zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. Ponadto wpływa ochronnie na wątrobę, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit, działa moczopędnie i spazmolitycznie.

Dawkowanie :
Dorosłym 3x dziennie 1 – 2 drażetki po jedzeniu. Przy zaparciach 2 drażetki rano i wieczorem 1/2 godziny przed jedzeniem.
Dzieciom powyżej 10 roku życia 1 drażetkę w całości 3 x dziennie po posiłku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: RAPHACHOLIN C X 30 DRAŻ, Apteka Internetowa